1919. 11. 19. Nagyvárad — 1965. 10. 01. Győr
Anyja neve: Kaczián Kornélia
Apja neve: Nesztor József
Apja ügyész, később zalaegerszegi törvényszéki bíró volt.
Elemi és középiskoláit Szatmárnémetiben és Nagyváradon végezte, 1938-ban a nagyváradi Gozsdu Emánuel Főgimnáziumban érettségizett. 1942. júniusban a kolozsvári Ferenc József Tudományegyetemen jogtudományi doktori oklevelet szerzett. 1942. októberben behívták katonának, harcolt a keleti fronton, Erdélyben, a Duna–Tisza közén, részt vett a Balaton környéki hadműveletekben. 1945 májusában Ausztria területén szovjet hadifogságba esett, augusztusban a celldömölki hadifogolykórházból betegsége miatt szabadon bocsátották. 1945. szeptembertől a Szombathelyi Törvényszéken volt bírósági fogalmazó, 1947 januártól bírósági jegyző. 1945-ben belépett a Nemzeti Parasztpártba, propagandistaként részt vett a választási küzdelmekben, a kommunista pártba pártja elsorvasztása után sem kérte felvételét.
1947. szeptemberben áthelyezték a Szombathelyi Államügyészséghez. 1948. márciusban letette az egységes bírói és ügyvédi vizsgát, s augusztusban államügyésszé nevezték ki. 1949 októberében Szombathelyről áthelyezték a Győri Államügyészséghez, 1950. februárban közvádlónak jelölték ki Pápa székhellyel, állandó hivatali székhelye később Tét, majd Csorna nagyközség lett.
1953. szeptemberben, az új ügyészi szervezet kialakításakor a Győr-Sopron Megyei Ügyészségen beosztott ügyésznek sorolták be. 1957. novemberi minősítése szerint „az ellenforradalom idején semmiféle ellenforradalmi tevékenységben nem vett részt, megnyilatkozásai nem voltak, az ellenforradalom után annak felszámolásával kapcsolatban az ügyészi munka terén különösen kivette a részét. Első időkben a megyei bíróság gyorsított tanácsa előtt (a tapolcai fegyveres ellenforradalmárok stb.), majd a megyei bíróság büntető tanácsa előtt (többek között a fertőszentmiklósi ellenforradalmárok), később a megyei bíróság népbírósági tanácsa előtt (a halálra ítélt Gulyás Sándor volt csendőr tiszthelyettes stb. ügyek) bátor és harcias ügyészi kiállásaival, megnyilatkozásaival nagymértékben hozzájárult a konszolidációhoz.”
1958. szeptemberben áthelyezték a Győri Városi-Járási Ügyészségre, ahol 1960. márciusban a vezető ügyész helyettesévé nevezték ki. majd 1960. májusban ideiglenesen megbízták a Győri Városi–Járási Ügyészség vezetésével. 1960. decemberben a Győr-Sopron Megyei Főügyészség nyomozó csoportjához került, 1962. márciusban csoportvezetővé léptették elő.
Kitüntetések:
Tűzkereszt I. fokozata (1944); az Ügyészség Kiváló Dolgozója (1957).
Források: Legfőbb Ügyészség Központi Irattára X/40, N/56.