1920. 02. 23. Gyón — 1957. 10. 25. Budapest
Foglalkozása a peres iratok szerint: földműves
Apja földműves volt. Négy elemit és két gimnáziumot végzett, majd szabónak tanult. 1941 és 1945 között katonai szolgálatot teljesített, 1944-ben súlyos szilánksérülést szenvedett. A háború után hat, később két és fél hold földön gazdálkodott. Megnősült, egy gyermeke született. 1953-ban közellátást veszélyeztető bűntett miatt pénzbírságra ítélték.
1956. október 28-án a gyóni tanácsházán elkezdték elégetni az épületben őrzött beszolgáltatási iratokat, aminek Lakos megjelenése vetett véget. Beválasztották a nemzeti bizottságba, és tagja volt a nemzetőrségnek is. A forradalom bukása után néhányszor még összeültek D. Szabó Károllyal (a bizottság helyettes vezetőjével) beszélgetni. A bíróság ezt szervezkedésnek minősítette, a beszélgetéseket „ellenforradalmi” cselekmények tervezésének. A nemzetőrséget november 4. és 10. között szovjet és magyar egységek lefegyverezték. Az akcióban Biksza Miklós dabasi járási párttitkár is részt vett (aki már november 4-én személyesen kalauzolta a szovjeteket).
December 10-én Biksza azzal a céllal érkezett Gyónra, hogy eltávolítsa a községi tanácsból a forradalom idején választott vezetőket, és visszahelyezze az akkor leváltott funkcionáriusokat. A nemzeti bizottság vezetői tudomásul vették a döntést. A megbeszélés idején mind több tüntető gyűlt a tanácsháza elé. Miután elterjedt az az utóbb valótlannak bizonyult hír, hogy Biksza őrizetbe akarja venni a nemzeti bizottság vezetőit, egy csoport benyomult a tanácsterembe, és nekitámadt a párttitkárnak, akit Harmincz István meg is ütött. Biksza próbált elmenekülni, eközben pisztolyával üldözői felé lőtt, majd dulakodás közben megsebesítette az őt elsőként utolérő Harminczot. A párttitkárt a tömeg utolérte, összeverték, majd Kövecses Ferenc egyetemi hallgató a tőle elvett fegyverrel agyonlőtte.
A peres iratok szerint Biksza üldözésében és bántalmazásában Lakos János is részt vett. Lakos ezt követően bujkált, csak 1957. július 11-én fogták el. Ügyét már július 23-án csatolták a folyamatban lévő Harmincz István és társai-perhez.