1923. 06. 02. Tiszadob — 1958. 11. 15. Budapest
Foglalkozása a peres iratok szerint: alezredes; művezető
Szegényparaszti családban született. Az elemi iskola elvégzése után uradalmi cselédként kezdett dolgozni, majd gépészkovácsnak tanult, és a diósgyőri vasgyárban kapott munkát. 1945-ben belépett a kommunista pártba. 1948-ban sorkatonai szolgálata idején tiszti iskolára jelentkezett, majd 1952–1953-ban elvégzett egy magasabb parancsnoki tanfolyamot. 1956-ban alezredesi rangban az Esztergomban állomásozó gépesített hadosztály tüzérparancsnoka volt. Nős volt, két gyermek édesapja.
Az 1956. október 23-ról 24-re virradó éjszakán Budapestre vezényelték, ahol az egységével a fegyverszünetig az Országos Rendőrkapitányság és a Csepeli Vasmű védelmében, biztosításában vett részt. Kezdetben Óbudán, a Budai Nagy Antal laktanyában, novemberben a Budaörsi úti Petőfi laktanyában helyezte el törzsét. Október 25-én parancsra öt harckocsit adott Maléter Pál ezredesnek a Kilián laktanya felmentésére. Október 30–31-én Budapesten a hadosztály több alegységénél koordinálta a forradalmi katonatanács megalakítását, a választásokon tájékoztatót tartott az új katonai feladatról. A következő napokban Mecséri János ezredes parancsának megfelelően a főváros védelmének megerősítésére Budapestre rendelte a hadosztály több alegységét, valamint a 23-án Esztergomban hagyott lövegeket. A főbb bekötő utak mentén kijelölte a harcálláspontokat, azokat többször személyesen ellenőrizte. A hadosztály katonái azt a feladatot kapták, hogy egyaránt akadályozzák meg a Budapest elleni szovjet támadást, valamint azt, hogy őket támadják meg fegyveres felkelők. A Szendi által felállított egységek november 4-én több helyen (Kőbányán a Száva utcai remíznél, Pesterzsébeten a Jutadombnál, valamint a Nagytétényi úton) is felvették a harcot a fővárosra támadó szovjet csapatokkal. Összecsapások folytak a Budafoki úti Petőfi laktanyánál is, ahol Szendi tartózkodott. Az alezredes rövid lövöldözést követően letette a fegyvert, és átadta a laktanyát a szovjeteknek.
A forradalom leverése után aláírta a tiszti nyilatkozatot, és belépett az MSZMP-be. Rangidősként egy ideig ő volt az esztergomi karhatalom parancsnoka. Miután a hadosztályt 1957 tavaszán felszámolták, 1958. február 13-i letartóztatásáig Budapesten, a Forradalmi Tiszti Ezredben szolgált.