1930. 02. 09. Budapest — 1959. 02. 18. Budapest
Foglalkozása a peres iratok szerint: betanított munkás
Hároméves volt, amikor apja tüdőbajban meghalt. Anyja ekkor a szövőgyárban vállalt munkát, majd újból férjhez ment, új házasságából három gyermeke született. Mivel mostohaapjával rossz volt a viszonya, Szabó a nyolc általános iskolai osztály elvégzése után elköltözött otthonról. Egy ideig munkásszállókon lakott, majd Jugoszláviában vállalt munkát: önkéntesként vasutat épített a Petőfi-brigáddal. Tagja lett az MKP-nak, majd 1953-ig az MDP-nek is. 1948-ban behívták katonának. Ott önkényes eltávozásért négy hónap börtönre ítélték. Leszerelése után pártszervezete ajánlására a Honvédelmi Minisztériumban kapott állást gépkocsivezetőként, de egy karambol miatt (veszélyeztetés címén) három hónap börtönre ítélték, a HM-ből pedig elbocsátották. 1953-ban lopás vádjával fél év börtönre ítélték, egyben párttagságát is elvesztette. 1954-ben megnősült, házasságából két gyermeke született. A forradalom idején a fegyvereket is gyártó Danuvia Szerszámgépgyárban dolgozott betanított gépmunkásként.
1956. október 28-ig bejárt a munkahelyére, ahol később a munkástanács tagjává választották. Aznap este másokkal együtt kenyeret szállított a Corvin közbe, ám ott maradt, és csatlakozott a fegyveresekhez. Velük együtt ő is belépett a nemzetőrségbe. Honvédségi laktanyákból fegyvert és lőszert szállított a bázisukra. November 4-én csatlakozott a harcolókhoz, majd elrejtette a fegyverét, és még aznap hazament. Csepelen még tartott a fegyveres küzdelem, amikor bekapcsolódott a Központi Honvéd Kórházban szerveződő ellenállásba, annak mindvégig egyik meghatározó vezetője volt. Több ismerősét és volt harcostársát is beszervezte, társaival fegyvereket gyűjtöttek, röplapokat készítettek és terjesztettek. Az Élünk szerkesztőinek lebukása után kiadták az Újra Élünk című, egyetlen kiadást megélt lapot. 1957 januárjában, mivel belátták a további küzdelem reménytelenségét, a szervezkedés elhalt.
1957. május 7-én vették őrizetbe. Miután első fokon halálra ítélték, a börtönben öt nap szigorított fogsággal sújtották, mivel falon keresztül történő kopogtatással összegyűjtötte a halálra ítéltek névsorát.