1941. 03. 10. Budapest — 1959. 03. 21. Budapest
Foglalkozása a peres iratok szerint: vasesztergályos ipari tanuló
Szülei fodrászok voltak: apja 1946-ig önálló üzletet vezetett, később KTSZ-hez csatlakoztak. 1951-től külön éltek, de hivatalosan csak két évvel később váltak el. Mansfeldet és testvéreit anyjuk nevelte. Mansfeld öt elemit végzett Budapesten, majd miután pótvizsgáznia kellett, Balkányba került, intézetbe. A nyolc általános iskolai osztály elvégzése után, 1955-ben Csepelen esztergályos tanuló lett. 1956 márciusában második lett a „szakma legjobb ipari tanulója” versenyen. Egy ideig Csepelen dolgozott, majd 1956-ban a MÁVAG-nál helyezkedett el.
A periratok szerint 1956. október vége és november 7. között a „Szabó bácsi” vezette Széna téri csoportnál tevékenykedett futárként, és szállításokban segített. Egy társával elrejtett öt–hat géppisztolyt, egy golyószórót, valamint nagyobb mennyiségű géppisztoly- és puskalőszert, amelyek egy része Piros László volt belügyminiszter villájából származott. Decemberben és 1957 januárjában társaival kisebb betöréseket követett el. 1957 tavaszáig a MÁVAG-nál dolgozott, ez idő alatt két–háromezer forint értékben hozott ki a gyárból alkatrészeket, szerszámokat. Később a Magyar Optikai Művekben helyezkedett el, több szerszámot onnan is hazavitt. Mindezekért 1958. január 29-én egy év börtönre ítélték, aminek a végrehajtását három évre felfüggesztették.
Blaski Józsefet korábbról ismerte, de csak 1958 februárjában határozták el egy „banda” megszervezését Az ítélet indoklása szerint rendőrök és munkásőrök meggyilkolása révén fegyvereket akartak szerezni, „hogy új ellenforradalmat robbantsanak ki”. Autót loptak, február 17-én pedig elrabolták az osztrák követség előtt posztoló Vekerdi Elek törzsőrmestert. Nem bántották, rövidesen el is engedték. Másnap a kocsival a Rózsadombon cirkáltak, onnan a Nyugati pályaudvarhoz, majd Újpestre mentek, ahol kis híján elkapták őket a rendőrök, akiknek gyanús lett a gépkocsi. Este Blaski és Mansfeld az Erőd utca és a Mártírok útja (ma Margit körút) sarkáról megpróbáltak elvinni egy Pobjedát, de nem jártak sikerrel. Éjszakára a törökfürdő melletti romos épületben húzták meg magukat. A rendőrök ekkor már a nyomukban voltak. Két társukat még aznap este elfogták, a többieket másnap vették őrizetbe.
Mansfeld 1958. március 10-én a cellájában lévő ágyból lefeszített vasdarab segítségével le akarta ütni kihallgatóját, de zárkaügynöke lebuktatta. Amikor április 30-án a Vérhalom téren található gombapincéhez vitték helyszíni szemlére, négy méter magasból leugorva megszökött, de ugrás közben eltörte a karját. Még aznap elfogták egy kórházban.