1914. 12. 21. Felsőzsolca — 1957. 07. 20. Budapest
Foglalkozása a peres iratok szerint: segédmunkás
Hároméves volt, amikor apját elvesztette. Hentesnek tanult, 1946-ban testvéreivel szülőhelyén saját boltot nyitott. Amikor 1951-ben fel kellett adniuk az üzletet, a Miskolci Húsipari Vállalatnál helyezkedett el. 1955-ben eljárás indult ellene hatósági közeg elleni, ittas állapotban elkövetett erőszak címén, ezért fegyelmivel elbocsátották a munkahelyéről. A bíróság az előzetesben eltöltött időt – két és fél hónapot – szabta ki büntetésül. Egy éven át a családi birtokon gazdálkodott, majd segédmunkás lett a szénbányában. 1954-ben megnősült. Gyermekük nem született, felesége előző házasságából született lányát azonban együtt nevelték. 1953-tól epilepsziával kezelték.
1956. október 26-án, miután a megyei főosztály épületéből tüzet nyitottak az éjszaka őrizetbe vettek szabadon bocsátását követelő tüntetőkre, G. Tóth László is csatlakozott az épületet ostromlókhoz. Részt vett Gáti Gyula rendőr alezredesnek, a megyei rendőrség bűnügyi vezetőjének a bántalmazásában, aki civil ruhába öltözve azért hagyta el a főosztály épületét, hogy a megyei munkástanáccsal tárgyaljon. Gátit a tömeg nyakánál fogva a szovjet hősi emlékműhöz vonszolta, és arra felakasztotta. G. Tóth a főosztály elfoglalását követően részt vett Vörös Balogh István rendőr alezredes és Németh János rendőr hadnagy ütlegelésében, akiket bezártak a megyei börtönbe. Mindketten tanúvallomást tettek ellene a perben.
1957. január 11-én vették őrizetbe. Ellenállt a rendőröknek, ezért megkötözve beszállították az elmegyógyintézetbe. Noha a bírósági orvos szakértő megállapította, hogy betegsége 1956-ban korlátozta tettei társadalmi veszélyességének felismerését, Tutsek Gusztáv bíró a szakvéleményt felülbírálva úgy ítélte meg, hogy G. Tóth csak szimulált.