1923. 07. 09. Szeged — 1958. 01. 31. Budapest
Foglalkozása a peres iratok szerint: elektrotechnikus
Munkáscsaládban született. Apja sörgyárban dolgozott, majd pénzügyőr lett, anyja virágkötő volt. Egy évig a szegedi piarista gimnáziumban tanult, majd elvégzett négy év polgárit és három év felső ipariskolát, elektrotechnikus végzettséget szerzett. 1944 decemberében behívták katonának. Németországba került, onnan visszatérőben esett szovjet fogságba. 1945 augusztusában a romániai Foksányból tért haza, és előbb a szőregi petróleumfinomítóban vállalt állást, majd Esztergomban kapott munkát. Itt előbb az Észak-Dunántúli Áramszolgáltatónál, majd a Repülő- és Szerszámgépgépgyárban dolgozott. Közben kitanulta a villanyszerelő szakmát. 1948-ban megnősült, két gyermeke született. Feleségével később megromlott a viszonya, többször el- majd visszaköltözött a családjához. 1954-ben visszatért Szegedre, és a forradalom kitöréséig egy kisipari szövetkezetben dolgozott villanyszerelőként.
1956. október végén a kisipari termelőszövetkezetek küldöttei saját irányító testületet hoztak létre a szövetkezetek bürokratikus, központi vezetősége helyett. Földesi ennek képviselőjeként került be a szegedi forradalmi tanács elnökségébe. Október 30. után az elnökség utasítására felülvizsgálta a BM államvédelem könyveléseit, és számos visszaélést derített fel. A forradalmi tanács elsősorban azt kifogásolta, hogy október 30. után jelentős összegeket fizettek ki az államvédelmiseknek, amikor – szerintük – a szervezet már nem létezett, ezért visszavették a kifizetéseket. Földesi a forradalmi tanács elnöke, Perbíró József professzor megbízásából emellett megpróbálta felderíteni a nyugati rádióadások zavarására telepített adókat. A feladat végrehajtása során a BM-laktanyából elvittek egy nagy- és egy kisteljesítményű rádióadót, hogy saját műsort sugározzanak, de azokat nem sikerült beüzemelniük.
A szovjet támadás hírére társaival a jugoszláv határőrségtől próbáltak fegyvert szerezni az ellenálláshoz, sikertelenül. Végül egy magyar laktanyából szereztek fegyvereket, amelyeket kiosztottak a harcra jelentkezőknek, de végül nem ütköztek meg a szovjetekkel. Földesi november 23-án Ausztriába, onnan Nyugat-Németországba menekült. Decemberben egy magyar emigráns szervezet megbízásából rövid időre visszatért Magyarországra, hogy adatokat gyűjtsön az országban lévő szovjet katonai erőkről. 1957. március 23-án – miután a peres iratok szerint beszervezte és kiképezte az amerikai CIC (Counter Intelligence Corps, katonai elhárítás) – ismét megpróbált visszatérni, de már a határon elfogták.