1932. 03. 18. Szekszárd — 1958. 03. 06. Budapest
Foglalkozása a peres iratok szerint: fotólaboráns
Apja a Honvédelmi Minisztériumban szolgált altisztként. Öt gimnáziumi osztály elvégzését követően 1948-ban önként jelentkezett katonának. 1950-ben légvédelmi tüzértisztként végzett, és szakaszparancsnokként Budapestre, a 77. (honi) légvédelmi tüzérezredhez került. 1952 óta tagja volt az MDP-nek. A forradalom idején – főhadnagyi rangban – hadműveleti tisztként teljesített szolgálatot.
A forradalom kitörésekor szüleinél tartózkodott a belvárosban, és csak 30-án csatlakozott a csepeli Királyerdőbe települt alakulatához. Felső utasításra megalakították a forradalmi katonatanácsot, Kőrösi próbálta megerősíteni a harcálláspontjuk védelmét. November 4-én reggel a szovjetek lerohanták az állásaikat, és egy kivételével az összes üteget elfoglalták. Kőrösi vezetésével a megmaradt lövegeket Csepel központjában, a Szent Imre téren és környékén állították fel. A délelőtt folyamán csepeli nemzetőrök újabb lövegeket hoztak, azok helyét is Kőrösi jelölte ki. Mivel katonáinak egy része nem vállalta a harcot, és bevonult a laktanyába, a kezelőszemélyzetet nemzetőrökkel egészítette ki. Kőrösi parancsba adta, hogy kizárólag az ő utasítására nyithatnak tüzet. Délután távollétében katonái tüzet nyitottak egy szovjet egységre, és kilőttek egy páncélautót, valamint egy harckocsit. Másnap segített a pesterzsébeti ellenállóktól kapott sorozatvető elhelyezésében, amellyel a tököli szovjet repteret lőtték. Ez vallomása szerint válasz volt arra, hogy előző nap szovjet páncélosok figyelmeztetés nélkül lövöldözni kezdtek Csepelen. November 6-án gyalogsági fegyvereket hoztak a Timót utcai fegyverraktárból, és a Szent Imre téren eredményesen harcoltak a betörő szovjet harckocsikkal. Másnap sikerült lelőniük egy Il-28-as felderítő repülőgépet. November 7-ig vezette az egységét, akkor, kilátástalannak ítélve a további harcot, hazament.
November 13-án megpróbált Ausztriába szökni, de Kőszeg közelében elfogták. Az engedély nélküli határátlépésre vonatkozó amnesztia következtében december 4-én szabadult. A tiszti nyilatkozatot nem írta alá, december 8-án saját kérésére leszerelt. 1957. április 6-i őrizetbe vételéig az OFOTÉRT Vállalat laboránsaként dolgozott.