1915. 01. 15. Budapest — 1958. 03. 06. Budapest
Foglalkozása a peres iratok szerint: szíjgyártó segéd
Munkáscsaládban született, apja szíjgyártósegéd volt. A hat elemi osztály elvégzése után apja mesterségét tanulta ki a csepeli posztógyárban. 1937 és 1940 között a ceglédi huszárezrednél teljesített katonai szolgálatot. 1941-ben felvették a rendőrséghez, 1944-ben a karhatalmi zászlóalj szakaszvezetőjeként zsidókat mentett meg, ötvenhatos perében a bíróság ezt jelentéktelen enyhítő körülménynek minősítette. A koalíciós években tagja volt a kisgazdapártnak. 1950-ben őrmesteri rendfokozatban szolgált, amikor saját kérésére leszerelt, és a Csepel Művek kerékpárüzemében helyezkedett el segédmunkásként. Nős volt, házasságából gyermek nem született.
1956. október 29-én tagja lett az Ideiglenes Nemzeti Bizottságnak, amit másnap megerősítettek. Hosszú rendőri szolgálatára tekintettel őt nevezték ki a nemzetőrség parancsnokává. Nemzetőrparancsnokként legfőbb célja a közbiztonság és a rend helyreállítása, illetve fenntartása volt. Katonai rendbe szervezte a nemzetőröket, öt századot hozott létre. A szervezés nagy részét a vele együtt halálra ítélt Andi József végezte. Nem vették fel nemzetőrnek azokat, akik szerepeltek a bűnügyi nyilvántartásokban. Őrizetbe vettek felkelőket is, ha azok jogsértő magatartást tanúsítottak. Október 30-án tagja volt annak a küldöttségnek, amely Nagy Imrével tárgyalt a Parlamentben. Bár ellenezte a fegyveres harcot, a november 4-i második szovjet intervenció után igyekezett a lehető leghatékonyabban megszervezni az ellenállást. November 9-ig a nemzetőrség élén maradt, de a vezetés fokozatosan helyettese, a radikálisabb Buri István kezébe került.
A fegyveres harc bukása után visszament dolgozni a kerékpárüzembe. A nagy márciusi begyűjtés során őt is őrizetbe vették, de ekkor még szabadon engedték. Ötvenhatos cselekményeiért 1957. május 27-én tartóztatták le. Halálra ítélésében szerepet játszhatott, hogy a november 4. utáni fegyveres ellenállásban a nemzetőrséget irányító Buri István Nyugatra menekült, ezért csak távollétében tudták halálra ítélni.