1920. 04. 18. Győr — 1958. 11. 15. Budapest
Foglalkozása a peres iratok szerint: ezredes; lakatos
Az elemi iskola elvégzése után lakatosnak tanult, 1939-ben szabadult fel. 1941-től a győri vagongyárban dolgozott, ebben az évben lépett be a szociáldemokrata pártba, majd 1943-ban csatlakozott a vasasszakszervezethez. 1944-ben, miután a gyárat bombatalálat érte, behívták katonának (addig azért mentesült, mert a vagongyár hadiüzem volt). Alakulatát Németországba vezényelték, ott került amerikai hadifogságba, ahonnan 1946 elején tért vissza Magyarországra. Hazatérését követően belépett a kommunista pártba. Egy ideig régi munkahelyén dolgozott lakatosként, miközben esti iskolán elvégezte a négy polgári osztályt. 1948-ban tisztiiskolára jelentkezett, páncélos kiképzést kapott. 1950–1952-ben Moszkvában, a Sztálin Akadémián tanult. 1954-ben nevezték ki az Esztergomban állomásozó gépesített hadosztály parancsnokává. Nős volt, egy gyermek édesapja.
A forradalom idején mindvégig teljesítette elöljárói parancsait. Október 23–24-én több alegységét, köztük a piliscsabai páncélosokat Budapestre vezényelte. A tűzszünet kihirdetéséig, ha kellett, fegyveres erő alkalmazásával tartotta fenn a rendet Esztergomban. A hadosztály fennhatósága alá tartozó területekre, a csolnoki büntetés-végrehajtási munkahely őrségének megerősítésére, valamint Dorogra, Szentendrére és Tatabányára páncélosokat küldött.
Október 30-án Budapestre rendelték. Miután konkrét parancsot nem kapott, felkereste Maléter Pál ezredest. Kérésére vállalta, hogy felderíti a Budapesten tartózkodó szovjet erőket. Esztergomban maradt katonáit távmondatban tájékoztatta arról, hogy amennyiben a szovjet csapatok október 31-én nem hagyják el a fővárost, harcba száll velük. Másnap kinevezték a budai katonai körzet parancsnokává, ekkor a hadosztály több alegységét a fővárosba rendelte a védelem megerősítésére. November 1-jén kinevezték a kormányőrség parancsnokává, egyben parancsot kapott a Budapestre vezető utak lezárására. Ehhez a légvédelmi lövegeket is felhozatta Esztergomból. Katonáinak azt a feladatot adta, hogy egyaránt akadályozzák meg a szovjetek Budapest elleni támadását, valamint azt, hogy őket támadják meg fegyveres felkelők. Csak abban az esetben volt szabad tüzet nyitniuk, ha támadás éri őket. November 3-án délelőtt Mecséri biztosította a tököli szovjet katonai parancsnokságról a Parlamentbe tartó, Malinyin hadseregtábornok vezette szovjet delegációt, majd délután a Maléter Pál és Erdei Ferenc vezette magyar küldöttséget. Este Tökölön a szovjetek lefegyverezték, és foglyul ejtették. Fogságban volt, amikor katonái a pesterzsébeti Jutadombnál felvették a harcot a fővárosra támadó szovjet csapatokkal.