1914. 10. 04. Budapest — 1957. 10. 10. Kecskemét
Foglalkozása a peres iratok szerint: földműves napszámos
Napszámos szülők egyetlen gyermekeként született. Az elemi iskola elvégzése után rögtön dolgozni kezdett, először cselédként, majd napszámosként. 1943-ban megnősült, házasságából hét gyermeke született. 1948-tól négy hold kishaszonbérleten kezdett gazdálkodni, de azt 1950-ben feladni kényszerült. Ezt követően építkezéseken tevékenykedett segédmunkásként vagy állami gazdaságoknál mezőgazdasági munkásként.
A forradalom kitörésekor a mátételki állami gazdaságban dolgozott. 1956. október 27-én munkahelyéről ment be a kiskunmajsai az állat- és kirakodóvásárra. A tanácsháza előtt csatlakozott a tüntetéshez, az épület faláról ő verte le a népköztársasági címeres táblát. Tagja volt annak a csoportnak, amely lakásáról a tanácsházára vitte Neményi József tanácsi funkcionáriust, akit aztán utóbbi épület előtt többen bántalmazták. Miután Neményi kiszabadult a tömeg szorításából, a tanácsháza egyik irodájában bújt el, majd bezárták a pincébe. Eközben a tüntetők, köztük Pekó, a pártházhoz mentek a párttitkárért, majd miután ott senkit sem találtak, visszatértek a tanácsházához. Miután Neményit felhozták a pincéből, a tömeg agyonverte.
Másnap beválasztották a község forradalmi tanácsába, nemzetőr lett. Éjjel másokkal együtt őrizetbe vették, és bevitték Kecskemétre, a megyei ügyészségre. Október 30-án szabadon engedték. November 12-én Kiskunhalasra, majd onnan Kalocsára költözött, december 31-én tért vissza Kiskunmajsára, ahol azonnal őrizetbe vették.