1931. 12. 17. Budapest — 1957. 06. 26. Budapest
Foglalkozása a peres iratok szerint: segédmunkás
Munkáscsaládban született. Apja mozigépész, majd a per idején gyári munkás volt. A nyolc általános iskolai osztály elvégzése után 1947-ben a MÁVAG-ban vasöntőnek tanult, de mielőtt felszabadult volna, átkérte magát segédmunkásnak. A következő évben átkerült a Landler Jenő Járműjavító Vállalathoz, majd 1949-ben a Járműfelszerelési Gyárba. 1952-ben onnan hívták be a BM Belső Karhatalomhoz katonai szolgálatra, 1955-ben szerelt le. Komlón, majd Pécsett dolgozott a szénbányában, de nem bírta a tüdeje. Három hónapig kórházban kezelték, utána már nem helyezkedett el, alkalmi munkákból tartotta el magát. 1956-ban fegyőrnek jelentkezett a büntetés-végrehajtásához, kérelmére a forradalom kitöréséig nem kapott választ. 1956. augusztus 21-én őrizetbe vették, és szeptember 20-án közveszélyes munkakerülés, illetve orgazdaság címén (vett egy kabátot, ami lopott volt) tíz hónap börtönre ítélte a Ceglédi Járásbíróság. Kovács fellebbezett, és a forradalom kitöréséig nem tűzték ki a másodfokú tárgyalást. Nőtlen volt.
1956. november 2-án szabadult ki a Markó utcai börtönből, ahol előzetes letartóztatásban volt. A XIII. kerületben jelentkezett nemzetőrnek, de a VI. kerületben adott fegyveres járőrszolgálatot. November 8-án átment a Péterfy Sándor Utcai Kórházba, kezdetben a sebesültek szállításában segített, majd november 11-től vidékre járt élelemért. November 16-án őt is őrizetbe vette a nagy razzia, de kihallgatása után másnap szabadlábra helyezték. Szabadulása után a Dózsa György út 40. alatti munkásszállásra ment lakni, ott kapcsolódott be röpcédulák és az Élünk terjesztésébe. December elején részt vett a nőtüntetésre felhívó röplapok készítésében, terjesztésében, a tüntetés előkészítésében, majd december 4-én annak biztosításában. December 6-án az utcákat járva agitált a belügy által aznapra provokált felkelés ellen. December 6-án egy olyan lakásban vették őrizetbe, amelyet Csontos Erzsébet szerzett az Élünk körül tevékenykedők részére.
Majdnem egy hónap múlva, december 30-án rendelték csak el előzetes letartóztatását, és született határozat a nyomozás elrendeléséről, amikor majdani pertársai közül a Tóth Ilona-ügy vádlottjai ellen befejeződött a vizsgálat. Akkor viszont azzal is meggyanúsították, hogy részt vett a kisegítő kórházban elkövetett gyilkosságokban, aminek semmi más nyoma nincs az iratokban. Kovács megtagadta a határozat aláírását, arra csak azt követően volt hajlandó, hogy közölték vele: fellebbezésre nincs lehetősége.
A tárgyaláson többször rendreutasították, mert tiltakozott a politikai rendőrség vizsgálati módszerei, a bíróságok ítélkezési gyakorlata ellen és elítélte a karhatalom december 6-i provokációját.
A kép forrása: Budapest Főváros Levéltára