1929. 02. 06. Soroksár — 1959. 09. 24. Budapest
Foglalkozása a peres iratok szerint: traktorkezelő
Soroksárpéterin (ma Soroksár része) született, apja téglaégetőként, anyja kötőnőként dolgozott. Miután 1943-ban befejezte az elemi iskolát, a lőrinci téglagyárban helyezkedett el segédmunkásként. Magánúton, munka mellett végzett el négy polgári iskolai osztályt, utána 1947 és 1949 között motorszerelőnek tanult. Egy ideig sofőrként, majd behívásáig a MÁV-nál dolgozott. 1951. október 23-án szerelt le. Katonai szolgálata alatt hivatásos sofőri jogosítványt szerzett, majd egy balesetet követően hónapokra kórházba került. Később idegosztályon is kezelték. Többször volt balesete, ezért 1952-ben elbocsátották a MÁV-tól. Ezt követően a Belkereskedelmi Gépkocsijavító Vállalatnál, majd Kispesten, a Vörös Csillag Traktorgyárban dolgozott. 1955-ben egy újabb baleset után leszázalékolták, de helyettesíteni még bejárt a traktorgyárba. 1956. július 31-én társadalmi tulajdon sérelmére elkövetett lopás és ittas állapotban elkövetett bűntett vádjával nyolc hónap javító-nevelő munkára ítélték, de kedvezménnyel szabadult. 1951-ben megnősült, egy gyermeke született.
1956. október 24-én a traktorgyár melletti vasútnál bekapcsolódott a barikád építésébe. Október 29-én Kispesten jelentkezett nemzetőrnek, két nappal később átkerült a pestlőrinciekhez. Társaival élelmiszert, egyenruhát és felszerelést szállítottak a traktorgyárból szerzett teherautóval. Október 30-án egy későbbi vádlott-társával jelen volt a Köztársaság téren, a pártház elfoglalása után részt vett az épület átkutatásában.
Ezt követően hazatért Kispestre, és egy gyakorlatilag önálló nemzetőrcsoportot szervezett. November 8-án az egysége és más felkelőcsoportok az Üllői úti úgynevezett Piros Iskolánál szovjet harckocsikkal csaptak össze. Az egyik páncélost kilőtték, egy menekülő katonát – akire többen is tüzet nyitottak – lelőttek. Az ütközetben az iskola és a környező házak is megrongálódtak. Hogy a nemzetőröket ellássák, elismervény fejében élelmet és szeszes italokat hoztak el közértekből, és feltörtek egy vendéglőt is. Még aznap néhány társával együtt elfogták a szovjetek, de elengedték őket. Az ítélet szerint 9-én részt vett az Alkalmi Áruház első kifosztásában, ahonnan ruhákat vitt el. Másnap a társaival három teherautón a Dunántúlra indultak, hogy csatlakozzanak a (valótlan) hírek szerint a Bakonyban harcoló Maléter Pál csapataihoz. Dunaharasztinál visszafordították őket a nemzetőrök, Soroksáron pedig a szovjetek elkobozták az egyik autójukat, miután lőszert találtak benne, de mindenkit elengedtek.
A fegyveres harc lezárultát követően Forradalmi Ifjúsági Szövetség néven létrehozott egy szervezetet, amely az október 23-i célok megvalósításáért továbbra is tenni szándékozók összefogására törekedett. Annak képviseletében részt vett a traktorgyári munkástanács ülésein, ahol a sztrájk folytatását támogatta. Egy dokumentum szerint november 19-én Dögei Imre földművelésügyi miniszterrel is tárgyalt.
Még 1956 decemberében őrizetbe vették, és egyes források szerint 1957 februárjában beszervezték. Együttműködés fejében szabadult, de mivel nem jelentett, 1958 márciusában ismét eljárás alá vonták. 1958. március 28-án tartóztatták le.